Kaitsepolitsei (kapo) kahtlustab Elektrilevi senist juhatuse liiget Taavo Randnat altkäemaksu võtmises – mees peeti kinni ja tema kodus ning töökohas toimusid läbiotsimised. 

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter oli toimunu suhtes napisõnaline. “Ma arvan, et prokuratuur teebki siin oma tööd, meil palju siin lisada pole. Meie teeme oma asjad siin valguses ära,” ütles Sutter Kanal2-le. “Anname oma tegevuse kohta kirjalikult infot. See on nii värske info, eks iga asi tuleb omal ajal.”

Kanal 2 küsimise peale kinnitas toimunut ka rahandusminister Martin Helme, kelle vastautusalasse riigiettevõte Elektrilevi kuulub.

“Rohkem mul teada infot ei ole, kui et see vahistamine on toimunud. See vahistamine on sisuliselt toimunud korrutsiooni põhjal. Mul on kohtumine homme Eesti Energia juhtkonnaga, siis ma saan vast pikema ülevaate, mis see süüdistus on. Ma tean, et Eesti Energia juhtkond on teinud koostööd uurimisorganitega, nii et see, et Eesti Energia on kiiresti tegutsenud ja ta tagasi kutsunud, on väga õige, nii peabki. Nii mul kui riigiasutuse juhtkonnal peabki olema nullltolerants korrutsiooni suhtes,” ütles rahandusminister Martin Helme.

Taavo Randna töötas Elektrilevi juhatuse liikmena alates 2018 aasta 1 veebruarist ning ta juhtis toodete ja teenuste arendamise valdkonda. Tal on ettevõttes pikaajaline töökogemus.

Prokuratuuri kinnitusel on kinni peetud veel üks inimene altkäemaksu andmise paragrahvi järgi.

Elektrilevi nõukogu kutsus kolmapäeval Randna usalduse kaotuse tõttu juhatuse liikme ametikohalt tagas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi