Kevadtormi väliõppuste faasi juht, kolonel Tarmo Metsa ütles, et koroonaviirusest põhjustatud kriisi tõttu jäid lisaks ameeriklastele jäid puudu ka omaenda reservid, vahendas neljapäeval ETV uudistesaade “Aktuaalne kaamera”.

Kevadtormi väliharjutused on läbi. Viimasel õppusenädalal toimuvad lahinglaskmised. Kriisiaja Kevadtorm toimub ainult Keskpolügooni alal, sellel osaleb umbes kolmandik eelnevatel aastatel kohal olnud jõududest.

Väliskülalisi ei ole, kuid õppustel osaleb NATO lahingugrupp – Briti ja Taani sõdurid. Tegelikult tuleks igal aastal kaasata ka tuhandeid reservväelasi, kes tänavu koju jäid, ütlevad õppuste korraldajad.

Esimene brigaad, kuhu kuuluvad Scoutspataljon ja liitlased, treenis Kuperjanovi ning Viru pataljoni ajateenijaid. Kokku osaleb 3000 sõdurit tavapärase 10 000 asemel.

Kevadtormi väliõppuste faasi juht, kolonel Tarmo Metsa ütleb, et rahvusvaheline koostöö on eriolukorra tõttu tugevasti kannatada saanud. Ära jäi ameeriklaste Euroopa õppuse Defender Eesti osa. Koju jäid ka reservid.

“Võiks mainida väikese miinuspoolena seda, et me ei suutnud kaasata oma reservkoosseisu ja seda mitmetuhandepealist hulka erinevatesse üksustesse – seda oleks tarvis teha iga-aastaselt. Ja täna võib öelda, et kaasatud olid ainult vabatahtlikud ja neid võiks üles lugeda ühe käe sõrmedel. Ja peamiselt olid need meedikud,” rääkis Metsa.

NATO Lahingugrupi kompaniiülem, major Christopher Jose ütles, et eestlastelt siinses keskuses tegutsemist õppida on väga kasulik, sest Suurbritannias ei ole nii suuri metsi. “Siin oli kasulik saada selgeks mõned oskused, mis eestlased on aja jooksul omandanud,” lausus ta.

Nädalavahetusel algavad Keskpolügoonil lahinglaskmised üksuste kaupa. Pärast 8. maid

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi