Uus kooliaasta algab mõne nädala pärast, kuid koroonaviirusega nakatumise oht pole möödas ning sellepärast ootavad koolijuhid ja õpetajad juhiseid, kuidas kõige mõistlikumalt ja samas ohutumalt õppeaastat alustada.

Kolmapäeval pidasid Tartu koolijuhid koos linnavalitsuse haridusosakonna töötajatega nõu, et kuidas alustada kooliaastat nii, et õppetöö mööduks ladusalt ning koroonaviirusega nakatumiseta.

Tartu linnapea Urmas Klaas möönis, et kolmapäeval oligi tegu pelgalt mõttevahetusega ning edasisteks sammudeks tuleb ära oodata, mida otsustab haridus- ja teadusministeerium. «Ministeeriumi kehtestatud nõudmised on linnavalitsusele üks alus koole puudutavate reeglite kehtestamiseks,» selgitas ta.

Ministeeriumist lubati esialgu juhiseid anda selle nädala jooksul. Siis aga selgus, et juhised saabuvad järgmisel esmaspäeval ehk päeval, mil ka õpetajad suvepuhkuselt naasevad. Samas ei istu koolijuhid käsipõsakil ega oota, millal paber keeldude ja käskudega ministeeriumist saabub.

Petersoni gümnaasiumi direktor Merike Kaste märkis, et esiteks sõltub edasine tegevusplaan sellest, kas õppeaasta alguseks jääb kehtima siseruumides 50 protsendi täitumus. «Kui see jääb kehtima, on selge, et kõiki õpilasi ei tohi korraga kooli lasta ning peame üle minema mingisugusele hübriidõppele,» sõnas ta.

Hübriidõppe üks variant on see, et iga klass jagatakse pooleks: üks nädal on koolis pooled klassi lastest ning teised osalevad tunnis videosilla abil. Järgmisel nädalal on vastupidi. Samas möönis Kaste, et iga klassiga pole säärane kirvemeetodil õpilaste kaheks jagamine mõeldav.

«Ei saa võrrelda esimese klassi lapsi ja gümnasiste, nende võime distantsõppega hakkama saamisel on äärmiselt erinev,» selgitas ta.

Kõigest hoolimata on Petersoni kooli juht üsna kindel, et kooliaasta algab tavapäraselt. Ta usaldab viroloogiaprofessoreid ja terviseameti töötajaid, kelle kinnitustel on nakkuskolded ja lähikontaktsed teada ning üksikud uued viirusekolded on kevadise eriolukorraga võrreldes vägagi kontrolli all. «Hüsteeriat ei tohi tekitada ja üle võlli ei saa neid asju ka ajada,» lisas Kaste.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi