Kevadise koroonapuhangu ajal Viljandi haiglasse appi tulnud arst Kadri Kõivumägi naasis Viljandisse, aga nüüd juba kolme aasta pikkuse lepinguga ning temast saab peatselt loodava ambulatoorse ravi kliiniku juht.

Kadri Kõivumägi oli kevadise koroonaviiruse puhangu ajal haigla ravimeeskonna oluline liige ning nüüd alustab ta tööd infektsionisti ja nakkustõrje teenistuse arstina. Samuti asub ta järgmiseks kolmeks aastaks Viljandi haigla ambulatoorse ravi kliiniku juhi kohale.

Kadri Kõivumägi on varem olnud Tartu ülikooli ja Tartu ülikooli kliinikumi töötaja. Ülikoolis on ta üle kaheksa aasta õpetanud arstitudengeid. Igapäevane töö kliinikumis hõlmas tegelemist HIV, hepatiidi ja teiste riskirühma patsientidega, lisaks on tema erihuvi olnud reisimeditsiin. Koroonakriisi alguses vastutas ta ka kliinikumi COVID-19 osakonna loomise eest.

«Õppejõu amet ülikoolis jääb alles,» selgitas ta haigla pressiteate vahendusel. «Paindlikkus ja vastutulelikkus oli see, millega Viljandi haigla võlus. Viljandis saab esialgu rõhk olema infektsionistitööl ning arvestades olukorda, jääb reisimeditsiin oma aega ootama.»

Kevadel jagas doktor Kõivumägi COVID-19 osakonna loomise kogemust ka Viljandi haiglas. Nüüd on tema esimene eesmärk katsuda enne viirusnakkuste kõrgperioodi teha veel nii palju gripivastaseid vaktsineerimisi kui vähegi võimalik. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi