Maanteeaamet palub kampaaniaga „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“ autojuhte olla hoolikam, sest igal aastal registreeritakse teedel keskmiselt 120 sõiduki ja looma kokkupõrget mille tagajärg on kahju inimestele või nende varale.

Keskkonnainfo telefonil 1313 registreeritakse aastas paari tuhande looma hukkumine, kusjuures enamus väiksemate loomadega seotud õnnetusi jääb registreerimata, teatas maanteeameti pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. Viimastel aastatel on probleem pigem suurenenud, sest sõidukeid liigub teedel rohkem ning sõraliste arvukus on pehmete talvede tõttu suurenenud.

“Mitte keegi meist ei soovi sattuda õnnetusse ega tekitada vigastusi metsloomale,” sõnas maanteeameti keskkonnatalituse juhataja Villu Lükk. „Seetõttu peame liiklejatena eriti hoolsad olema ja teele lähenevaid metsloomi märkama. Samuti on oluline meeles pidada, et kui metsloom ületab teed, võib temale järgneda ka teisi.“

Maiks algab taas metsloomade aktiivsem liikumine. Sel ajal võivad enam teele sattuda eelmise aasta põdravasikad, kes emast võõrduvad, samuti metskitsed, siilid, jänesed, konnad ja paljud teised.

Teele sattuvatele loomadele tähelepanu juhtimiseks korraldabki maanteeamet koos keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kampaania „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi