Alates 1. juunist saavad Eestisse karantiinikohustuseta tulla madala nakatumusmääraga EL-i riikide kodanikud.

Valitsus otsustas, et alates 1. juunist saab Eestisse tulla ilma karantiinikohustuseta Euroopa Liidu ja Schengeni riikidest ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist juhul, kui viimase 14 päeva nakatumuse määr ehk kumulatiivne nakatunud isikute arv 100 000 elaniku kohta on seal 15 ja alla, edastas peaminister Jüri Ratas oma Facebooki leheküljel. Juhul, kui neis riikides on nakatumuse määr kõrgem, tuleb sealt saabujatel püsida 14 päeva karantiinis.

“Euroopa Liidu ja Schengeni viisaruumist ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist Eestisse reisimise võimaldamine on suur samm tavapärase vaba liikumise taastamise poole, kuid sealjuures peame teravalt silmas pidama oma rahva tervise hoidmist,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Ta lisas, et reisipiirangute muutmise juures on olulisteks ettevaatusabinõudeks karantiinikohustus ja sihtriikide koroonaviirusesse nakatunute suhtarvu jälgimine, edastas välisministeerium. “Arutelud teiste riikidega on toimunud tihedalt nii poliitilisel kui ka ametkondlikul tasandil kogu kriisi vältel ning inimeste tervis on kõigi prioriteet,” lisas Reinsalu.

Igal reedel uuendatavat infot riikide ja karantiininõuete kohta leiab kriis.ee ja vm.ee lehtedel.

Teiste maailma riikide puhul kehtivad Schengeni üldreeglid.

Alates reedest hakkab välisministeerium oma veebilehel avaldama riikide nakkusinfot.

Välisminister Urmas Reinsalu ütles rahvusringhäälingu uudisteportaalile, et karantiini peavad jääma Rootsist, Belgiast, Portugalist, Maltalt, Luksemburgist, Itaaliast, Hispaaniast, Hollandist ja Taanist Eestisse reisinud inimesed.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi