Margus Tsahkna sõnas Erakonna Eesti 200 pühapäevasel strateegiapäeval, et Eesti majandus peab aastaks 2035 kasvama kahekordseks ning erakonnal on olemas ka plaan selle saavutamiseks.

„Majandusminister Tiit Riisalo on töötanud välja konkreetse kava koostöös ettevõtjatega, kuidas anda Eesti majandusele uus energia,” ütles Tsahkna. „Peame investeerima majandusse, vähendama bürokraatiat, olema tootlikumad ja meie tööjõud peab olema paremini kvalifitseeritud – reaalsed tegevused ja reformid, mida Eesti 200 ongi tulnud valitsusse tegema,” ütles Tsahkna, lisades, et uuendusmeelsus on vajalik, et teha järgmine vajalik arenguhüpe.

“Eesti 200 lõpetas õpetajate streigi ning tõi vajaliku töörahu, kuid Eesti haridussüsteem vajab reforme, sest nendest sõltub Eesti riigi ja majanduse tulevik. Inseneride puudus takistab juba praegu majanduse arengut, kutseharidus vajab suuremat tähelepanu – õppekavad ja koolivõrk peavad vastama tööturu vajadustele ja muutuvatele oludele. Haridusminister  Kristina Kallas on reforme ette valmistamas ning eesmärk on need kiiresti ellu viia, et tõsta majanduse konkurentsivõimet ja parandada inimeste elujärge.

Tsahkna sõnul peab valitsus kiirendama kaks korda taastuvenergia võimsuste tootmist.

„Peame tegema jõulisemaid samme rohepöördes, et olla aastaks 2030 taastuvenergiat eksportiv riik. Vajame selles valdkonnas kiiremaid ja jõulisemaid samme,” ütles Tsahkna.

Eesti 200 pidas pühapäeval strateegiapäeva, et arutada erakonna tuleviku plaane, poliitilist olukorda ning seada uusi eesmärke.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi