Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme märkis reedel  väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu valitsusest tagasi kutsumise kohta, et tema portfell ei olnud mitte EKRE käes, vaid ametnike käes.

“Erakond otsustas täna välja vahetada Kaimar Karu ministri kohal. Tänan Kaimarit tehtud töö eest. Paraku ei tekkinud temal ja erakonnal viimase poole aasta jooksul töist ja usalduslikku suhet. Ei tekkinud ka meeskonda ülejäänud ministrite delegatsiooniga,” ütles Helme opma sotsiaalmeediapostituses.

“Küllap mängis oma rolli see, et ta tuli tipp-poliitikasse ilma vähimagi varasema poliitilise kogemuseta, mistõttu ei mõistnud, et ministri koha saamiseks teevad sajad inimesed igapäevaselt pikki aastaid tõsist tööd. Selle töö tulemusel saadakse valimistel hääled teatud väärtuste ja poliitikate ellu viimiseks. Erakonna valijad, liikmed ja juhid ootavad, et erakonna ministrid viiks ellu koalitsiooni ja erakonna poliitikat. Praegu kippus aga nii olema, et IT ja väliskaubandusministri portfell oli mitte EKRE vaid Ametnike Partei käes,” märkis Helme.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi