Saksa kantsler Angela Merkel ei välista tagajärgi gaasijuhtmeprojektile Nord Stream 2, kui Venemaa ei uuri põhjalikult opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi mürgitamist, ütles esmaspäeval kantsleri kõneisik. 

Küsimusele, kas Merkel kaitseks torujuhet, kui Saksamaa otsustaks kehtestada seoses Navalnõi juhtumiga Venemaa vastu sanktsioonid, vastas kõneisik Steffen Seibert: “Kantsler leiab, et esialgu oleks vale midagi välistada.”

Kümne miljardi euro suurune lõpusirgel olev projekt Läänemeres peaks kahekordistama Venemaa maagaasitarneid Euroopa suurimale majandusele Saksamaale. 

Nord Stream 2 on juba pikka aega olnud jalus Ühendriikidel, mis on kritiseerinud Euroopa riike nende sõltuvuse eest Venemaa energiast. 

USA president Donald Trump on allkirjastanud seaduse, mis võtab sihikule projektis osalevad töövõtjad, mis tähendab, et Saksa ettevõtteid ähvardavad sanktsioonid isegi väikese investeeringu eest. 

Ka Euroopa Liidus kõlab hääli torujuhtme vastu.

Poola ja teised endise idabloki riigid kardavad EL-i liigset sõltuvust Moskvast, EL-i mittekuuluv Ukraina aga pelgab, et uus torujuhe lõikab riigi ära gaasivarustusärist ja lubab Moskval oma survet suurendada. 

Lisaks Vene haasihiiule Gazprom kuuluvad Nord Stream 2 projektiga seotud konsortsiumi mitmed suured Euroopa ettevõtted nagu Saksa Wintershall ja Uniper, Hollandi ja Briti Shell, Prantsusmaa Engie ja Austria ÖMV. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi