TALLINN, 17. märts, BNS – Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Eesti, Läti ja Leedu väliskomisjonide esimeeste ühisvisiidil Ameerika Ühendriikides Washingtonis ning esineb Ameerika Ühendriikide Kongressi Helsingi komisjoni kuulamisel, edastas parlamendi pressiteenistus.

Mihkelsoni sõnul keskendub Helsingi komisjon oma kuulamisel Balti riikide julgeolekule.

“Oluline on USA kolleegidele anda täpne ülevaade meie regiooni hetkepildist ning leida täiendavaid võimalusi heidutus- ning kaitsemeetmete kaudu Balti riikide julgeoleku tugevdamiseks,” ütles Mihkelson. “NATO liitlased on Balti regiooni julgeoleku tugevdamiseks väga palju ära teinud ja oleme neile selle eest tänulikud, kuid praegune julgeolekuolukord nõuab täiendavaid meetmeid.”

“Meil tuleb anda Venemaale selge signaal, et lääneriigid ei jäta demokraatlikku Ukrainat üksi ja me teeme kõik, et Ukraina ja kogu vaba maailma kaitsjad saavad relvastuse, mis aitab neid võidule,” ütles Mihkelson. Samuti tuleb tema sõnul tegutseda kiiresti ja ühtselt selle nimel, et päästa tsiviilelanikke genotsiidi mõõtmeid võtva sõja eest.

Washingtonis toimuvad Eesti, Läti ja Leedu parlamentide väliskomisjonide esimeestel kahe päeva jooksul kohtumised USA Kongressis, aga samuti Pentagonis ja välisministeeriumis ning juhtivates mõttekodades.

Helsingi komisjon on USA valitsuse sõltumatu komisjon, mille ülesandeks on jälgida Helsingi kokkulepete täitmist ja edendada igakülgselt inimõigusi ja demokraatiat ning majanduslikku, keskkonnaalast ja sõjalist koostööd 57 OSCE riigis.

Helsingi komisjoni kuulamine algab Eesti aja järgi neljapäeval kell 16 ja on jälgitav otseülekandes.

Mõttekojas Atlantic Council toimub avalik arutelu reedel kell 14.30 ning on jälgitav otseülekandes.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi