TALLINN, 16. veebruar, BNS – Arenguabiga tegelev vabaühendus MTÜ Mondo korraldab 21. veebruaril algusega kell 17 ürituse “Mondo kutsub külla: Uganda filmiõhtu “Katwe kuninganna””.

Filmi- ja kohtumisõhtu on pühendatud haridusele Ugandas. Koos vaadatakse filmi “Katwe kuninganna” ning kohtutakse Mondo Uganda esinduse hariduseksperdi Valerie Kyolabaga. Arutletakse haridusliku ebavõrdsuse teemadel Uganda näitel ning kuuldakse kas ja mil viisil on võimalik vähimate võimalustega noortel siiski hea haridus omandada ning elus läbi lüüa.

2016. aastal Disney kompanii poolt vändatud film “Katwe kuninganna” räägib loo Uganda naismaletajast Phiona Mutesist. Phiona sündis Uganda pealinna Kampala slummis, tema isa ja vanem õde surid, kui ta oli väike. Üheksa aastaselt pidi ta kooli pooleli jätma, sest tema emal polnud võimalik koolitasusid maksta. Ühel päeval juhtus ta koos oma vennaga aga maleringi ning sealt algas tema tähelend. Phiona on esindanud Ugandat neljal naiste maleolümpiaadil ja ta on üks esimesi tituleeritud naismängijaid Uganda maleajaloos. Disney filmi kohta on Phiona öelnud, et see on 90 protsendi ulatuses tõene.

Phiona elukäik ning sellest vändatud film kinnitab elavalt Mondo uskumust, et igal lapsel on õigus haridusele ja see avab nende jaoks olulisi uksi. Mondo toetab Ugandas Kikoobas 100 põhikoolilapse kooliharidust. Igaühest neist võib saada Phiona.

Üritus on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele. Film ja vestlus on inglise keeles ilma subtiitriteta. Pakutakse suupisteid ning teed ja kohvi. Sissepääs COVID passi ettenäitamisel.

Filmiõhtut toetab Eesti Välisministeerium.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi