Leedu president Gitanas Nausėda ei sõitnud Astravetsi tuumaelektrijaama küsimuse lahenduse puudumise tõttu neljapäeval Balti presidentide kolmepoolsele kohtumisele Saaremaale, ütles tema pressiesindaja.

Kohtumine kavandati juba ammu ning pidi keskenduma piirkonna julgeolekule, koroonameetmetele, Euroopa Liidu küsimustele ning elektri mittetarnimisele Astravetsi tuumajaamast, ütles Nausėda pressiesindaja Antanas Bubnelis.

“Energia- ja majandusministrid ei jõudnud kolmepoolsele kokkuleppele kolmandatest riikidest elektri tarnimise uuendatud metodoloogias,” ütles ta.

Bubnelise sõnul on Leedu president seisukohal, et esmalt tuleks läbirääkimised lõpule viia ning otsusele jõuda, ja alles siis tuleks esitada tulemused tipptasemel kohtumisele, kus oleks võimalik arutada riikide tegevuskava.

Balti riikide liidrid vahetavad regulaarselt mitmesugustest küsimustes arvamusi ja kooskõlastavad positsioone, lisas ta.

Eesti president Kersti Kaljulaid ja Läti liider Egils Levits kohtusid neljapäeval Saaremaal ning arutasid EL-i, piirkondliku julgeoleku, keskkonna ja muid teemasid.

Eesti presidendi kantselei ütles, et Nausėda otsustas siseriiklike probleemide tõttu viimasel hetkel koju jääda.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi