Vaimse tervise portaal Peaasi.ee, improteater Ruutu10 ja Tartu 2024 eestvedamisel stardib 2. aprillil kell 18 Nõo kultuurimajas Euroopa kultuuripealinna projekt “Peaasi ajab naerma!”, kus raames saadaks osa meeleolukast vaimse tervise improetendusest, aruteluringist ning töötoast. 

“Vaimse tervise impro etendusel loome koos publikuga turvalise õhkkonna ning naudime huumori abil stressi vähendamist, heaolu suurendamist ning seeläbi ka oma vaimse ja füüsilise tervise parandamist. Mõtestame üheskoos kõigi soovijatega impro kogemust ning võimalusi vaimse tervise toetamisel ühises aruteluringis,” selgitas “Peaasi ajab naerma!” projektijuht Minna Sild. “Lisaks saavad kuni 80 üritusel osalejat võimaluse improt ka omal nahal töötoas tunda ja katsetada.”

Vaimset tervist toetava improkomöödia näol on tegemist maailmas levinud lähenemisega, mille Peaasi.ee vaimse tervise spetsialistid koos improkomöödia praktiseerijatega Eesti oludele vastavaks on kohandanud. Korraldajate eesmärk on ennetava ning vaimset tervist toetava kogukondliku tegevuse kaudu aidata kaasa vaimse tervise probleemide süvenemise vähendamisele. 

Vaimse tervise improst saavad Euroopa kultuuripealinna põhiprogrammi osana esimesena aimu just lõunaeestlased. 2. aprillil Nõo kultuurimajas toimuv etendus on esimene samm pikaajalisest projektist ning selle aastanumbri sees jõutakse üritusega ka teiste kohalike kogukondadeni. Paralleelselt etendustega saavad 15 lõunaeestlast võimaluse ka vaimse tervise teemalise impro väljaõppe läbimiseks. Koolitusega starditakse juba sügisel. Koolituse läbinute toel ja eestvedamisel hakkavad kohalikes kogukondades koos käima vaimset tervist toetavad impro harrastusgrupid.

Üritus kuulub “Peaasi ajab naerma!” projekti, mis on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Sündmust toetab Aktiivsete Kodanike Fond, mida Eestis vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga ja Nõo kultuurimaja.

MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega ühiskonnas. Peaasjad on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus sai MTÜ Peaasjad kodanikuühiskonna aasta tegija 2020 – aasta vabaühenduse tiitli. 

Ruutu10 on aastal 2013 asutatud improteater, mis annab improkomöödia etendusi ja -töötube üle terve Eesti.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi