Pealtkuulamisseade, mille hiljuti vallandatud maaeluminister Mart Järvik oma kabinetist väidetavalt leidis, osutus tegelikult seadmeks, millega võimendatakse wifi signaali, vahendab BNS.

Konfidentsiaalsust palunud allikas kinnitas, et pealtkuulamisseadme asemel oli maaeluministri kabinetis  seadeks, millega võimendatakse wifi signaali.

Järvik väitis sel nädalal valijatega kohtumisel, et leidis enda kabinetist laua kohalt laest “lutika” ehk pealtkuulamisseadme. 

Järvik saatis veel ametis olles sellekohase kirja ka erakonnakaaslasest siseministrile Mart Helmele. “Minul on tekkinud kahtlus, et ministri kabinetis toimub ebaseaduslik jälitustegevus siin toimuva üle. Siia võivad olla paigaldatud pealtkuulamise või muud sellekohased seadmed. Palve, viia täna kiirelt läbi ametlik kontroll minu kabineti üle vaatamiseks vastava komisjoni poolt,” kirjutas Järvik Helmele 22. novembril.

Järgmisel tööpäeval aga Järvik vallandati ning siseminister tema kirjale ametlikku käiku anda ei jõudnudki.

Maaeluministeeriumi majahaldajad otsisid Järviku teate peale ka kabineti läbi, ent sellist seadet kabinetist ei leitud. Samuti teatas prokuratuur, et neil puudub info, millest Järvik räägib. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi