Reedel Tartusse sügiskonverentsile kogunevad pereõed tõdevad, et nende roll patsientide nõustamisel on hüppeliselt suurenenud.

Konverentsil võetakse luubi alla kolm olulist valdkonda pereõdede töös, milles on tervishoiukorraldus pereõdede vaates, vaimne tervis ning seksuaaltervisega seotud küsimused.

Sügiskonverentsi avasessioon keskendub pereõdede praegustele õigustele ja kohustustele.

Eesti Pereõdede Ühingu juhatuse liikme Lilli Grossi sõnul on pereõdede roll tervishoius pidevalt suurenenud. „Pereõe töö perearstikeskuse meeskonnas on vastutusrikas ja mõjutab otseselt ravitulemust. Just pereõde on see, kes annab patsiendile nõu selles osas, kuidas püsida terve ning hoiab samuti silma peal kroonilistel haigetel, kes vajavad järjepidevat tuge oma perearstikeskuselt,” kirjeldas Gross pereõe mõningaid praeguseid kohustusi.

Pereõe rolli kasvamisega on ka üles kerkinud küsimus, kas perearstikriisi võiks leevendada pereõdedele suuremate õiguste andmine. Pereõdedel on praegu iseseisev vastuvõtt, osal ka piiratud retseptiõigus ning sellest aastast ka abivahendite väljakirjutamise õigus.

„Perearstiabi jätkusuutlikkus sõltub paljuski ka sellest, millised on pereõe laienevad õigused ja kohustused perearsti meeskonnas ning ootame, et tervishoiukorraldus seda toetaks,“ lisas ta.

Konverentsi kliinilised teemad puudutavad vaimse tervisega seotud probleeme, millega üha enam tegelevad ka perearstikeskused. Fookuses on laste ja noorte vaimne tervis, ärevushäired ning suitsiidiennetus.

Pereõdede sügiskonverentsi korraldab Celsius Healthcare koostöös Eesti Pereõdede Ühinguga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi