Ungari režissööri Ildikó Enyedi romantiline draama „Minu abikaasa lugu”, mis avas mullu Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) ja jõuab nüüd piiratud arvu seanssidega Tallinna ja Tartu väärtfilmikinode ekraanidele. 

Tegu on eelmise aasta PÖFF-i kõige populaarsema linateosega. Ungari kirjaniku Milán Füsti paljudesse keeltesse, sealhulgas eesti keelde tõlgitud romaanil põhinev film on lugu armastusest ja armukadedusest, mida on nimetatud ka eepiliseks suhtedraamaks. 

„Minu jaoks on selle raamatu tuum vabadus. Vaba inimene on ilus. Vabadus on see, mis meid teise inimese juures kütkestab, aga suhetes püüame seda vabadust kontrollile allutada ja hävitada,” ütles Postimehele antud intervjuus Enyedi ise, kes käis eelmise aasta novembris PÖFF-i avamise puhul ka välkvisiidil Tallinnas.

Suure rahvusvahelise koostööfilmi peaosades astuvad üles Bondi-tüdruk Léa Seydoux ja Gijs Naber. 

Ildikó Enyedi tuntumad filmid on „Minu 20. sajand”, mis võitis 1989. aastal Cannes´i filmifestivalil parima debüüdi Kuldkaamera, ja „Ihust ja hingest”, mis sai 2017. aastal Berliini filmifestivalil Kuldkaru ja kandideeris ka Oscarile. 

„Minu abikaasa lugu” esilinastus eelmisel aastal Cannes´i filmifestivalil ja seda on näidatud kümnetel festivalidel üle terve maailma. Viimati tuli see välja Prantsusmaa ja Poola kinodes.

Filmi Eesti kinolevi esilinastus on neljapäeval Tallinnas Artise kinos, veel saab seda samas näha teisipäeval ja 1. ja 5. aprillil. Tartu Elektriteatri seansid on pühapäeval ning 7. ja 20. aprillil. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi