Tõenäoliselt Põhja-Korea liidrile Kim Jong-unile kuuluv rong asus veel äsja riigi idaosas Wonsani kuurortlinnas, teatas pühapäeval satelliidifotodele tuginedes USA mõttekoda.

Rong seisis Kimi perekonnale reserveeritud jaamas 21. aprillist kuni 23. aprillini, teatas Põhja-Korea uuringutele keskenduva mõttekoja 38North veebikülg. 

38North hoiatas, et see ei näita veel kindlalt Põhja-Korea liidri enda asukohta ega anna ühtegi vihjet tema tervisliku seisundi kohta

“Kuid see annab kaalu teadetele, et Kim viibib riigi idarannikul eliidi rajoonis.”

Kuulujutud Kimi tervise kohta said alguse sellest, et Põhja-Korea liider ei osalenud 15. aprillil riigi rajaja ja oma vanaisa Kim Il-sungi sünniaastapäeva pidustustel.

Põhja-Korea riigimeedia teatas viimasest Kimi osalemisest mõnest üritusest 12. aprillil, kui ta viibis hävituslennukite õppusel. 

Põhja-Korea ülejooksikute väljaanne Daily NK teatas sel nädalal, et Kim läbis varem aprillis südame-veresoonkonna protseduuri, mida ta vajas ahelsuitsetamise, ülekaalulisuse ja kurnatuse tõttu.

Lõuna-Korea telekanal SBS teatas neljapäeval anonüümsust palunud valitsusametnikule viidates, et Kim võis vähemalt neli päeva viibida Wonsanis ja naaseb peatselt avalikkuse ette. 

Aastal 2014 kadus Kim radarilt ligi kuueks nädalaks ning naasis jalutuskepiga. Paar päeva hiljem teatas Lõuna-Korea luureagentuur, et liidrilt eemaldati jalast tsüst. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi