Politseinikud aitasid laupäeva lõuna paiku kaldale Miidurannas aerusurfilaudadega merele läinud kaheksa last ja kaks täiskasvanut, kelle tuul oli kaldast eemale kandnud, teatas põhja prefektuur.

Teade mere peale läinud ja tuulega kaldast liiga kaugele kandunud aerusurfaritest tuli häirekeskusele laupäeval kella 12.17 ajal. Sündmusele reageerisid PPA kaater ning Pirita päästekomando, mis tõid kaldast umbes kilomeetri kauguselt ära kokku kümme inimest: kaheksa last ja kaks täiskasvanud treenerit. Neli last said ise kaldale. Enamik merele läinud lastest olid 14-aastased. Kiirabi vaatas kõik 14 inimest üle ja õnneks oli nendega kõik korras.

Ida-Harju politseijaoskonna välijuht Kaja Rand ütles, et seltskonna sõnul oli merele minek planeeritud sünnipäevapeo raames.

“Merele läksid kaks treenerit kaheteistkümne lapsega, kuid nad sattusid tuule kätte ning vesi hakkas neid rannast kaugemale kandma,” selgitas Rand ja lisas, et suurem osa seltskonnas olnud lastest läksid aerusurfi- ehk SUP-lauaga sõitma esimest korda elus.

“Vaatamata sellele, et surfikooli instruktorid pidasid kaldal instruktsiooni- ja turvaloengu, on siiski täiskasvanute ülesanne alati hinnata ilmaolusid ning ka merele minejate oskusi ja võimeid. Täna näiteks on väga kõva tuul ja sellistes tingimustes oleks võinud kaaluda ürituse edasilükkamist. Õnneks läks hästi, et hätta sattumisest anti kiirelt teada ja politsei koos päästega sai operatiivselt inimesi abistama hakata,” märkis Rand.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi