Põltsamaal tehakse ettevalmistusi lossikompleksi varemete osaliseks ülesehitamiseks ja kasutuselevõtuks.

Vallavalitsus lasi remontida kohaliku muuseumi ja turismiinfokeskuse ning väljas on uus püsiekspositsioon. Kunagisest tarbijate kooperatiivi juurviljahoidlast said muuseumile sobivad ruumid pärast pool aastat kestnud remonti.

Põltsamaa lossi osalisest kordategemisest ja selle turistidele avamisest on unistatud aastakümneid, nüüd ollakse sellele lähemal kui ei iial varem. Riigi tugiteenuste keskus eraldas selleks 2,5 miljonit, Põltsamaa vald lisab omalt poolt 400 000 eurot.

“Kolme miljoniga on plaanis väravahoone taastada, soojustada ja teha aastaringseks külastushooneks. Samuti avada lossitorn ning taastada nii palju müüre, et sinna saaks sisse minna ja vaadelda kui ekspositsiooni,” rääkis valla planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos.

Õige pea kuulutatakse välja projekteerimishange. Ehitustööd, mille käigus taastatakse muu hulgas ka torn esialgsel kujul, algavad järgmisel kevadel.

“Kogu see lossikompleks on olnud varemetes ju 1941. aastast alates ja linnaelanike, vallaelanike suur soov on, et see oleks taas korrastatud, et see oleks vaatamisväärne. 2023. aastaks avaneb siit hoopis teine pilt. Meil on plaanis siia teha uus lava, kohvikute ala,” rääkis Paal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi