Iisraeli visiidile saabunud USA välisminister Mike Pompeo tunnustas esmaspäeval Iisraeli ja Araabia Ühendemiraatide suhete normaliseerimist ja avaldas lootust, et seda teevad ka teised araabia riigid. 

“Olen väga lootusrikas, et seda eeskuju järgivad ka teised araabia maad,” ütles Pompeo Jeruusalemmas kohtumisel Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahuga.

Netanyahu ütles, et USA presidendi Donald Trumpi vahendusel saavutatud kokkulepe AÜE-ga aitab kaasa rahule ja stabiilsusele regioonis. “Usun, et see juhatab sisse uue ajastu. Loodan, et meil on tulevikus, võib-olla juba lähitulevikus head suhted ka teiste araabia maadega.”

Iisraeli kokkulepet AÜE-ga nimetas Netanyahu “mõõdukate liiduks radikaalide vastu”. 

Washington loodab, et Iisraelil õnnestub normaliseerida suhted juudiriigi vastu traditsiooniliselt vaenulike regiooni riikidega, et moodustada tugevam piirkondlik liit ühise vaenlase Iraani vastu.

Pompeo rõhutas Jeruusalemmas taas president Trumpi eesmärki, et Iraan “ei saaks eales tuumarelva” ning kutsus rahvusvahelist üldsust säilitama Teherani suhtes relvamüügiembargot. 

Pompeo külastab viiepäevase Lähis-Ida ringreisi käigus ka Sudaani, AÜE-d ja Bahreini. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi