USA eesmärgiks on Põhja-Korea muutmine tuumarelvavabaks, hoolimata sellest, kes Pyongyangis võimul on, ütles kolmapäeval USA välisminister Mike Pompeo. 

USA ametnikud, sealjuures president Donald Trump, on keeldunud kommenteerimast teateid Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni tervise kohta. 

Kuulujutud Kimi tervise halvenemise kohta said alguse sellest, et Põhja-Korea liider ei osalenud 15. aprillil riigi rajaja ja oma vanaisa Kim Il-sungi sünniaastapäeva pidustustel.

Pompeo ütles intervjuus, et on kohtunud Kimi õe Kim Yo Yo-jongiga.

“Mul oli võimalus kohtuda temaga mõnel korral, kuid väljakutse on sama, eesmärk ei muutu, kes iganes Põhja-Koread juhib,” ütles Pompeo USA telekanalile Fox News.

“Neil tuleb tuumarelvadest loobuda. Meil on tarvis seda teha viisil, mida meil on võimalik kinnitada. See kehtib hoolimata sellest, kes Põhja-Koread juhib,” ütles ta. 

Pompeo lendas Põhja-Koreasse neljal korral 2018. aastal, et valmistada ette tippkohtumisi Trumpi ja Kimi vahel. 

Põhja-Korea ülejooksikute väljaanne Daily NK teatas, et Kim läbis südame-veresoonkonna protseduuri varem aprillis, mida ta vajas ahelsuitsetamise, ülekaalulisuse ja kurnatuse tõttu. USA uudistekanal CNN viitas ühele USA ametnikule, kelle sõnul sattus Kimi tervis pärast operatsiooni tõsisesse ohtu. 

Lõuna-Korea pole teatanud ebatavalistest sammudest oma põhjanaabri territooriumil. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi