TALLINN, 3. märts, BNS – Eesti meediaorganisatsioonid Ekspress Grupp ja Postimees Grupp müüvad suuremates linnades ajalehtede kojukande teenust pakkuva AS-i Express Post riigile kuuluvale postifirmale Omniva.

Tehingu eesmärk on leida ajalehtede kojukandele jätkusuutlikum majandusmudel, teatas Omniva kaubamärk kasutav riiklik logistikafirma Eesti Post.

Ekspress Grupi ja Postimees Grupi ning Eesti Posti vahel sõlmitud lepingu kohaselt ostab riigifirma Express Postis 100-protsendise osaluse. Tehingu peab enne jõustumist kiitma heaks konkurentsiamet, kellel on seisukoha kujundamiseks aega kuni viis kuud.

Enne konkurentsiameti otsust jätkavad mõlemad firmad oma igapäevategevust ja sel ajal ei muutu töötajate, klientide või tellijate jaoks midagi. Konkurentsiametilt koondumisloa saamise järel on kavas firmad ühendada.  

Omniva juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul on tehing vajalik perioodika kojukande kvaliteedi säilitamiseks ja teenuse jätkusuutlikkuse suurendamiseks. “Seoses viimaste aastate muutustega ajakirjandusturul näeme, et firmade ühendamine on parim lahendus klientidele kvaliteetse teenuse tagamiseks. Omniva ja Express Posti kojukande annab olulist kokkuhoidu ja suurendab seeläbi teenuse jätkusuutlikkust,” märkis ta.

Mägi lisas, et konkurentsiametilt positiivse otsuse saamise järel soovitakse Express Post ja Omniva ühendada, kasutades ära mõlema organisatsiooni tugevusi. “Selleks, et tagada kojukande kõrge kvaliteet ka tulevikus, näen olulist rolli Express Posti töötajatel. Omniva on väga huvitatud tänaste Express Posti töötajate liitumisest Omnivaga.  Soovime viia firmade ühendamise kõigi töötajate jaoks läbi võimalikult sujuvalt,” rõhutas riigifirma juht.   

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul pole paralleelse kojukande võrgu pidamine kahaneva kandemahu juures võimalik.

Postimees Grupi juhatuse esimees Toomas Tiivel märkis, et paberajakirjanduse kojukanne peab Eestis kindlasti säilima.

“Meediamajade eesmärk on tagada paberajakirjanduse kojukande jätkusuutlikkus nii suuremates linnades kui neist kaugemal. Paberväljaannete tiraažid on iga-aastaselt 5-6 protsenti vähenemas, kuid trükiajakirjandusel on endiselt suur lugejaskond ja täita oluline roll ühiskonna informeerimisel. Kvaliteetne kojukanne peab olema kõigi soovijate jaoks tagatud ka Express Posti ja Omniva liitumise järel,” lausus ta.

1997. aastal asutatud AS Express Post teostab Eesti suuremates linnades ja nende ümber ajakirjandusväljaannete, reklaami- ja ärikirjade kojukannet. Express Post pakub ka kõnekeskuse teenust ja ajakirjanduse tellijate baaside haldusteenust.

Ettevõte annab tööd ligi 490 inimesele, kellest 450 on lehekandjad. Express Posti käive oli 2021. aastal 5,2 miljonit eurot ning kahjum 566 300 eurot. Ettevõtte omanikud olid võrdselt AS Ekspress Grupp ja AS Postimees Grupp.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi