Prantsusmaa võtab Kreeka Lesbose saarel tuleroaks langenud põgenikelaagrist vastu 500 alaealist ehk 150 võrra rohkem kui algselt kavandatud, teatas kolmapäeval valitsus.

“Prantsusmaa on juba võtnud konkreetse kohustuse 350 alaealise osas ning me kavatseme võtta täiendava kohustuse 150 alaealise osas”, kes on hiljutise tulekahju tõttu peavarjuta jäänud, lausus Euroopa asjade minister Clement Beaune telekanalile RTL.

Põleng ametlikult 3000 inimesele mõeldud ülerahvastatud laagris, mis majutas tegelikult umbes 20 000 inimest, laastas seda 8. septembril. 

Sinna jäänud migrantide vastuvõtmiseks on tehtud hulk ettepanekuid, kuid tuhanded on jäänud endiselt vaeslapse ossa ning umbes 9000 on ümber asustatud uutesse ajutistesse rajatistesse Kreekas. 

Mitmed Euroopa Liidu liidrid on keeldunud Moria ellujäänuid majutamast.

Beaune märkis, et Prantsusmaa pakkumine tähendab, et see on aasta algusest saadik solidaarsusest Kreekaga vastu võtmas tuhandet põgenikku. 

Humanitaarolukord laagris oli juba enne tulekahju halvenenud piirini, kus sellest oli kujunenud Euroopa asüülisüsteemi kokkuvarisemise sümbol, ajendades Euroopa Komisjoni algatama uut strateegiat rändega toimetulekuks. 

Komisjon pani kolmapäeval ette uue rände- ja varjupaigapakti, mis sisaldab koorma jagamiseks solidaarsusmehhanismi 27 liikmesriigi jaoks, ent ka ettepanekuid kehtestada karmim piirikontroll ja lihtsustatud protseduurid tagasilükatud asüülitaotlejate tagasisaatmiseks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi