TALLINN, 22. veebruar, BNS – President Alar Karis on teisipäeval töövisiidil Kiievis, kus kohtub Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi ja peaminister Denõs Šmõhaliga. 

„Sõidan Ukrainasse selle riigi ja rahva jaoks viimaste aastate ühel raskemal ajal, mil nad seisavad silmitsi agressiooniga. Ukrainal on Eesti, nagu ka terve NATO ja Euroopa Liidu kindel tugi. Eesti ei nõustu kunagi Venemaa ebaseadusliku otsusega lõhkuda Ukraina terviklikkust. Donetski ja Luganski piirkonnad on osa Ukrainast, nagu ka Krimm,“ rõhutas president Karis. 

„Kremli otsus tunnustada Ida-Ukraina separatistlikke piirkondi eraldi riikidena süvendab veelgi praegust julgeolekukriisi Euroopas ning näitab selgelt, et Moskva hülgas diplomaatia ja valis agressiooni,“ ütles Eesti riigipea. „Euroopa Liidul pole valikut – me peame kiirelt ja üksmeelselt kehtestama Venemaale uued ja mõjusad sanktsioonid.“

Eesti ja Ukraina riigipea annavad kohtumise järel ühise pressikonverentsi, mis algab kell 11.50. Ülekannet on võimalik jälgida Ukraina presidendi kodulehe vahendusel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi