Eesti Proviisorite Koda ja Eesti Apteekrite Liit peab teisipäeval aastakonverentsi, kus arutatakse  apteegireformi õppetunde ning apteekrite osa koroonakriisi tõrjumisel.

“Apteegireform ja Eesti üleminek proviisorapteekide süsteemile oli apteegivaldkonna viimaste aastakümnete kõige põhimõttelisem muutus,” ütles Eesti Proviisorite Koja juhatuse esimees Karin Alamaa-Aas.

“Samas on ravimite jae- ja hulgimüügi lahutamine alles esimene samm patsiendist lähtuva apteegiteenuse väljakujundamisel. Kindlasti ootame lähiaastatel Konkurentsiameti ja Ravimiameti tõhusat järelevalvet, et ravimite hulgimüüjad ei saaks kasutada muid viise apteekide üle valitseva mõju saamiseks. See soov ja suundumus on kindlasti endiselt olemas,” lisas ta.

Konverentsil räägivad apteegireformi edasistest sammudest sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske, valitsevast mõjust apteegisektoris RASK advokaat Birgit Aasa, Läti 10 aastat tagasi toimunud apteegireformi kogemusest Dace Ķikute, Covid-19 ravist ja vaktsiinidest dr Philippe Duneton.

Konverents toimub kell 11-17 Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi