Pühapäeval esietendub Kellerteatris “Afäär”, kus astub esmakordselt põnevusteatri lavale näitleja Liina Tennosaar, pakkudes vaatajaile närvikõdi koos heade lavapartnerite Rauno Kaibiaineni ja Riho Rosbergiga.

Ameerika näitekirjaniku David Foley ootamatute pööretega põneviku lavastab Andres Roosileht, kunstnikuks on Britt Urbla Keller ja valguskujundajaks Rene Topolev. 

Kuigi kevadised etendused on teatrisaalis kõik välja müüdud, siis otseülekannetele veel pileteid jagub ja suvel antakse uuslavastusega etendusi ka kaunis Anija mõisas.

Edukas ehtekunstnik Camille Dargus elab Soho glamuurses katusekorteris. Tüdinuna ühest järjekordsest igavast vastuvõtust, veab Camille endale koju noore ettekandja Billy. Leitud noormehes on aga varjul rohkem kui pealtnäha paistab, ja peagi tuleb naisel kutsuda turvamees Ted, et jultunud Billy korterist välja visata. Nii algab ootamatute pöörete ja topeltmängudega teekond minevikku, mida Camille on püüdnud unustada.

David Foley näidend “Deadly Murder” nomineeriti 2008 aastal New Yorgis Ameerika Põnevuskirjanike Ühenduse MWA tähtsaimale auhinnale – Edgar Award’ile. Seda aasta parima põneviku preemiat antakse New Yorgis välja kuulsa kirjaniku Edgar Allan Poe auks alates 1955. aastast. Esimesena pälvis MWA preemia Agatha Christie ning hiljem on selle suure tunnustuse osaks saanud ka näiteks Rex Stout, Ellery Queen, Georges Simenon, John le Carré, Stephen King ja paljud teised kuulsad autorid.

Kuigi algselt andis Foley näidendile pealkirjaks “If / Then” (“Kui / siis”), siis üsna varsti nimetas üks inglise produtsent lavateose ümber, ja näidendi nimeks sai “Deadly Murder” (“Surmav mõrv”). Hiljem on näidendit lavastatud ka nime all “Deadly Game” (“Surmav mäng”), seda on tõlgitud paljudesse teistesse keeltesse ja mängitud menukalt mitmel pool maailmas. Eestis jõuab David Foley triller esmakordselt lavale Kellerteatris – seekord taas uue nime all: “Afäär”.

Kuna David Foley sai “Afääri” kirjutamisel otsest inspiratsiooni Anthony Shafferi psühhotrillerist “Mäng”, siis läheb Kellerteater just nende kahe lavastusega Anija mõisa. “Afääri” mängitakse Anija mõisa aidas 6.–16. juulil ja teatripõnevikku “Mäng” 17.–24. augustil, et publik saaks otsida seoseid, vihjeid ja viiteid nende kahe põneva loo vahel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi