Reedel, rahvusvahelisel tantsupäeval saab hoo sisse raamatukogude aasta tantsuaktsioon „Raamatukogude aastal tantsuga“.

Üle-eestilise tantsimisega tõmmatakse tähelepanu hobitegevustega tegelemise võimalustele, mida Eesti raamatukogudes muude tegevuste kõrval pakutakse. Aktsioonist võtab osa enam kui 20 raamatukogu üle Eesti.

Suurim tantsupesa on Tartu Raekoja platsil, kus kell 13.45 kogunevad piirkonna raamatukogude töötajad, kohalike tantsustuudiote tantsijad ja raamatukogude sõbrad, et üheskoos käima lükata tantsuaktsioon „Raamatukogude aastal tantsuga“. Kell 14 tantsitakse Kertu Valjala spetsiaalselt loodud koreograafiat Singer Vingeri loo „Teadagi“ taustal.

Saaremaal Sakla raamatukogus tantsivad kell 14 Sakla ja Valjala raamatukogu töötajad ning tantsurühm Viktooria. Võrumaa Keskraamatukogus tantsitakse kell 10 töökoha ergonoomilise koolituse vahepalana ning Narva Keskraamatukogus tantsivad kell 10 Narva Keskraamatukogu ja Energia raamatukogu töötajad.

Lasva Rahvamaja ees tantsivad kell 11 Lasva Haruraamatukogu raamatukoguhoidja koos Lasva Pargihaldja lasteaia Lillehaldja rühma laste ja õpetajatega. Kõrgessaare Raamatukogus tantsivad kell 14 raamatukogu huviklubi liikmed ja tantsuhuvilised. Värska gümnaasiumis tantsivad kell 10 Setomaa Vallaraamatukogu ja Värska Gümnaasiumi raamatukogu töötajad ning Värska gümnaasiumi õpilased ja õpetajad.

Lääne maakonna Keskraamatukogu eestvedamisel tantsivad kell 18 Haapsalu kultuurikeskuse ees raamatukogu töötajad ja sõbrad ning HÕFF entusiastid. Kõo raamatukogutöötaja tantsib koos tantsurühmaga Labajalg Imavere rahvamajas toimuval Pilistvere kihelkonna tantsurahva päeval. Sündmus algab kell 18.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu. Kogu teema-aasta programmi leiab www.raamatukogudeaasta.ee

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi