Riigikogu tähistab laupäeval 103. sünnipäeva traditsioonilise lahtiste uste päevaga, mis toimub seekord koos Eesti Rahvusraamatukogu ja Tallinna Keskraamatukoguga – oma tegevusi tutvustab külalistele ka Kaitseliit.

Riigikogu lahtiste uste päev algab Tallinna Trompetiansambli tervituskontserdiga Toompea lossi rõdult. Lossi hoovis tervitab külalisi riigikogu esimees Jüri Ratas.

Terve päeva jooksul toimuvad Toompea lossis ekskursioonid, fraktsioonides saab kohtuda saadikutega ja on võimalus külastada Pika Hermanni torni.

Kohvikus arutlevad elanikkonnakaitse teemal riigikogu liikmed Heiki Hepner, Raimond Kaljulaid, Henn Põlluaas, Mati Raidma ja Marko Šorin. Arutelu juhib Urmas Vaino.

Konverentsisaalis toimub riigikogu ja koolide võistkondade vaheline traditsiooniline mälumäng. Riigikogu võistkondadesse kuuluvad parlamendiliikmed Jaak Juske, Andrei Korobeinik, Eerik-Niiles Kross, Anti Poolamets ja Urmas Reinsalu.

Raamatukogude aasta puhul on külas Eesti Rahvusraamatukogu välkraamatukogu ja veebimängude, Tallinna Keskraamatukogu lugemispesa koomiksite ja virtuaalreaalsusega ning raamatukogubuss Katarina Jee.

Lossis ja lossi hoovis on üles seatud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, kodutütarde ja noorkotkaste töötoad. Sõjamuuseum müüb tooteid Ukraina toetuseks ja Naiskodukaitse pakub võimalust toetada sinilillekampaaniat „Anname au!“. Valges saalis toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilaste Ukrainale pühendatud kontsert. Päeva lõpetab Kaitseliidu ansambli Mustad Kolonelid kontsert lossi hoovis.

Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus Asutav Kogu tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas. Riigikogu tähistab seda sündmust pärast kaheaastast pausi taas lahtiste uste päevaga, mis toimub tänavu 22. korda.

Sissepääs, tegevused ja üritused on tasuta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi