Poolas alustas streiki veel sadu kaevureid, kes jäid protestiks pärast oma vahetuse lõppu maa-alustesse kaevandustesse ajal, mil Poola on sattunud Euroopa Liidu surve alla söekaevandustest järk-järgult loobuda.

Protestiaktsioon algas saja streikijaga kahes kaevanduses Poola Sileesia piirkonnas esmaspäeval ning streigiga on ühinenud ka mitme teise kaevanduse töölised. 

Ruda Śląska linnas ühe streikiva kaevanduse lähistel on reedel kavas ka üks meeleavaldus, hoolimata ametiühingute ja valitsuse läbirääkimistest. 

Ametiühingud tahavad, et Poola valitsus nihutaks oma söest loobumise eesmärki 2050. aastalt 2060. aastale ja on hoiatanud, et kaevanduste kiirendatud sulgemine kätkeb endas tõsiseid majanduslikke ja sotsiaalseid tagajärgi. 

Kivisöeenergia täidab Poola elektrivajadusest 80 protsenti. Poola on üks kõige enam fossiilkütusest sõltuvaid EL-i liikmesriike ja riigis töötab hinnanguliselt 80 000 söekaevurit. 

Poola väljendas sel kuul muret EL-i ettepaneku suhtes suurendada 2030. aastaks seatud eesmärki kasvuhoonegaaside vähendamiseks 40 protsendilt 55 protsendi võrra. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi