Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) riigikogu fraktsioon ootab rahandusminister Martin Helmet saadikurühma koosolekule, et minister räägiks maasikakasvatajate vastu suunatud sammudest.

„Eesti valitsuse rahandusminister süüdistas eelmisel nädalal maasikakasvatajaid võimalikes maksukuritegudes, ähvardades neid sisuliselt repressioonidega,” ütles fraktsiooni esimees Indrek Saar pressiesindaja teatel.

“See on demokraatlikus õigusriigis enneolematu avaldus,” lausus Saar. “Vägisi jääb mulje, et minister kavandab poliitilist kättemaksu selle eest, et põllumehed julgesid paluda valitsuselt abi lahendamaks töökäte nappust. Tahame Martin Helmelt otse küsida, mida ta maasikakasvatajate vastu ette võtab ja milliseid korraldusi on maksuametile andnud.”

Saare sõnul ei tolereeri sotsiaaldemokraadid kuidagi maksude maksmisest kõrvalehiilimist. „Täiesti lubamatu on aga rünnata kogu sektorit ja lajatada korraga kõigile maasikakasvatajatele. Ministrite ja riigikogu esimehe Henn Põlluaasa jõhkrad ja vaenavad sõnavõtud põllumeeste aadressil peavad lõppema,“ lisas Saar.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi