TALLINN, 14. märts, BNS – Alanud nädalal saavad rahvastikuregistri järgi Tallinnas elavad inimesed linna jäätmejaamades tasuta ära anda suurjäätmeid, nagu mööbliesemeid, jalgrattaid ja lapsevankreid.

“See on üks paljudest meetmetest, mis aitavad muuta Tallinna keskkonnasõbralikumaks. Jäätmete tasuta ära toomise eesmärk on vähendada võimalust, et katkised asjad jõuavad jäätmejaama asemel metsa alla,” sõnas abilinnapea Joosep Vimm. “Linn teeb suurjäätmete tasuta ära andmise kampaaniat sel aastal neli korda. Huvi selle vastu on linlastel olnud juba päris suur.”

Kuigi suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, siis pilootprojekti raames saavad inimesed, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Tallinnas, esmaspäevast kuni 20. märtsini tasuta suurjäätmeid ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse.

Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni kolm kuupmeetrit suurjäätmeid. See tähendab, et ära antavad asjad peaksid mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Kampaania ei hõlma juriidilisi isikuid, sealhulgas korteriühistuid.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas Raba 40, Rahumäel Rahumäe tee 5a, Pärnamäel Pärnamäe tee 36/Ristaia tee 8 ja Paljassaares Paljassaare põik 5. Jäätmejaamad on avatud tööpäeviti kella 14–19 ning nädalavahetusel kella 10–15.

Informatsiooni jäätmete üleandmise kohta jäätmejaamades leiab kodulehelt www.jaatmejaam.ee.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi