Laupäeval kulmineerus Teeme Ära üle-eestiline maskitalgute algatus “Teeme Eesti viirusest puhtaks!” – talgutega valmis 281 paigas üle Eesti rohkem kui 6012 maski.

Kui arvestada iga käsitööna valminud maski võimalikuks jaehinnaks orienteeruvalt 5 eurot, valmistasid inimesed koduse maskiteo algatuse raames kokku ligi 30 000 euro väärtuses maske. Kui iga mask on kasutuses kolm tundi, saab valminud maske kanda kokku 18 000 tundi, seejärel võib maske pärast pesemist uuesti ja uuesti kasutada.

Maskitalgud jätkuvad ka järgmisel nädalal ning kõik inimesed on oodatud maske valmistama ja kandma. Oma maskitegusid saab talguveebi märkida veel kuni 10. maini. Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et tänavune maskitalgute üleskutse pälvis hea vastuvõtu ning kodune maskitegu toimus paljudes kohtades üle Eestimaa.

„Algatus läks igati korda, sest tõi inimeste tähelepanu maskide tegemise ja kandmise vajalikkusele, ühtlasi võimaldas välja näidata, et paljud eestimaalased on ka eriolukorra tingimustes valmis kodanikena võtma vastutust ning näitama, et me hoolime endast, lähedastest ja kogukonnast,“ lausus Tüür.

Tüüri sõnul on inimesed eriolukorrast väsinud ja muutumas hooletuks ohutusnõuete järgimisel. Just seepärast on oluline teadvustada, et maski kandmine on piirangute leevendamise ajal koos teiste ennetusmeetmetega tõhusaim viis, kuidas saame kaasa aidata viiruse täiendava leviku peatamisele ning tavapärase elukorralduse taastumisele. Maski õige kandmise ja hooldamise soovitused leiab talguveebist.

„Talgupäeva raames oleme juba mitmel varasemal aastal toonud tähelepanu kogukonna turvalisuse ja ohutusega seotud teemadele, olgu selleks siis tule- ja veeohutus või valmisolek looduse vingerpussideks. Tänavusel talgukevadel seisame aga kõik silmitsi täiesti ootamatu väljakutsega – viirushaiguse puhanguga, mille leviku peatamiseks ja ühtlasi ühiskonna naasmiseks meile tuttavasse elurütmi saame kõige tõhusamalt seista taas üksnes üheskoos, igaüks ise panustades,“ rääkis Tüür. „Maskiteo üleskutse puudutabki otseselt iga kogukonnaliikme teadlikkust, turvalisust ja ohutust. Samuti puudutab see koostööd, hoolimist ning õlatunnet, mis on kõik Teeme Ära peamised väärtused ja tugisambad.“

Teeme Ära maskitalgute raames toimus laupäeval ka otseülekanne, mille käigus juhendas maski valmistamist käsitööõpetaja Anna Lutter. 

Maskitegu sai hoo sisse 20. aprillist ja kulmineerus maikuu esimesel laupäeval, mil traditsiooniliselt toimub üle-eestiline Teeme Ära talgupäev. Maskitalgud jätkuvad veel ka järgmisel nädalal – kõik inimesed on oodatud oma maskiteost märku andma kuni 10. maini Teeme Ära kodulehel www.teemeara.ee, et innustada teisigi kaasa lööma ning valmistama riidemaske endale ja lähedastele.

Igakevadise traditsioonilise talgupäeva asemel tänavu toimuvad kodused maskiteod moodustavad kokku üle-eestilised maskitalgud, mille eesmärgiks on muuta isetehtud maskide kandmine inimestele omaseks, teadvustada õiget kandmist ning ühtlasi laiemalt maskikandmise vajalikkust avalikes siseruumides, et tõkestada viiruse edasist levikut. Maski valmistamise ja kandmise soovitused leiab talguveebist. Maskiteo teemaviideteks sotsiaalmeedias on: #TeemeMaske, #KannameMaske, #TeemeÄra!

Teeme Ära talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige vajalikumad tööd. Tänavu ei saa eriolukorra tõttu kokku tulla, kuid kodupaiga kõige vajalikuma töö saame ära teha ikkagi vaid üheskoos – teha Eesti viirusest puhtaks.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tamrex, Vizeum, Tele2, Nordic Hotel Forum, R-Kiosk jt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi