Järvamaal Türi vallas sai esmaspäeva hommikul Viljandist Tallinna poole sõitnud rongi ja raudteed ületanud sõiduauto kokkupõrkes viga kaks inimest.

Kella 9.15 paiku sai häirekeskus teate, et Türi vallas Taikse külas põrkasid kokku rong ja sõiduauto Renault, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja BNS-ile.

„Esialgseil andmeil juhtus õnnetus, kui Viljandist Tallinna poole teel olnud rong põrkas kokku Aljase raudteeülesõidul rongile teeandmise nõuet eiranud sõiduautoga,“ ütles Paide politseijaoskonna välijuht Raimond Innos.

Raudteed ületanud Renault’d juhtinud 52-aastane mees ja autos viibinud 66-aastane kaasreisija said viga ja kiirabi viis nad haiglasse kontrolli.

Sõidukijuht oli kaine ja omas vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust. „Renault juhi esialgsete ütluste kohaselt ei märganud ta lähenevat rongi ereda päikese tõttu, mis talle silma paistis,“ sõnas Inno.

„Eredast päikesest hoolimata ei tohi sõidukijuhid eirata teeandmise kohustust raudteeülesõitudel. Sügishommikuse madala päikesepaiste tõttu tuleb sõidukijuhil aga olla eriti tähelepanelik ja hoolas veendumaks, et tee manöövri sooritamiseks või raudtee ületamiseks on vaba,“ märkis Innos.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi