Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi esineb kolmapäeval kell 12 riigikogu ees videopöördumisega.

Zelenskõi pöördumine toimub vahetult enne riigikogu infotundi, mille algusaeg lükkub Ukraina presidendi esinemise tõttu edasi, teatas riigikogu pressiteenistus.

Ukrainakeelset videopöördumist on võimalik jälgida sünkroontõlkega riigikogu YouTube’i kanalil, Facebookis või veebiülekandes.

Riigikogu esimees Jüri Ratas ütles, et Ukraina sõdurid ja Ukraina rahvas on üles näitamas erakordset vaprust sõjas Venemaa agressiooni vastu. „Seejuures ei tohi me unustada, et see on ka võitlus kogu Euroopa rahu ja väärtuste eest, mistõttu tuleb meil Ukrainat igakülgselt toetada,“ märkis ta. „Eesti jätkab sõjalise, poliitilise, majandusliku ja humanitaarabi andmist Ukrainale ning ma tunnustan igat Eesti inimest, kes on Ukrainat ja ukrainlasi aidanud.“

21. märtsil esines riigikogu ees videopöördumisega Ukraina parlamendi esimees Ruslan Stefantšuk. Nädal varem võttis riigikogu vastu pöördumise, milles avaldas toetust Ukraina riigi kaitsjatele ja rahvale nende võitluses kuritegelikku sõda alustanud Venemaaga ning kutsus üles igakülgselt toetama Ukrainat sõjas oma vabaduse, suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse säilitamise nimel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi