Kuressaare kesklinna äpardunud tänavasillutise üle käiv vaidlus valla ja Merko vahel jõuab suure tõenäosusega kohtusse, sest osapooled on põhimõttelistes küsimustes erinevatel seisukohtadel, kirjutab Saarte Hääl. 

“Eksperdid toimetavad tehniliste küsimustega, juristid lepingutega. Ja siis on otsustamise koht, kas minnakse kohtusse, lepitakse kokku või mingi kolmas variant,” ütles Saarte Häälele kesklinna rekonstrueerimise peaettevõtja, ehitusrma Merko insenerehitusdivisjoni direktor Peeter Laidma.

Tema sõnul on senised ekspertiisid näidanud, et kesklinna sillutise aluskihid on valesti projekteeritud ehk seal all kusagil vahepeal peaks olema ka üks asfaldikiht. Kui vallavalitsus teatas märtsi lõpul, et vigaselt valmis ehitatud sillutise eest vastutab Merko, siis Laidma on teist meelt: “Kui see on projektiviga, siis kindlasti Merko seda 100 protsenti kinni ei maksa.”

Peeter Laidma lisas, et nende hinnangul on garantiiaeg läbi ja sellele on oma allkirjaga nõusoleku andnud abivallavanem Mikk Tuisk. Tuisk sai sellest oma sõnul üllatusena teada eelmisel nädalal toimunud kohtumisel ja nõus ta sellise väitega ei ole.

“Sellega olen nõus, et likvideeritud said puudujäägid, mis puudutasid sadevett. Nimekirjas oli kirjas seitse puudust, millest on likvideeritud kuus. Ühe punkti osas, mis puudutab katendeid, on protokollis kseeritud “puudus likvideerimata”,” selgitas Tuisk Saarte Häälele. Seetõttu on ka täiteakt Merkole väljastamata.

Abivallavanema sõnul on Merko suhtumine pahatahtlik, kui praegu hakatakse otsima lepingutest õiguslikke nüansse, millega vastutusest taganeda. “Kolmapäeval ütlesin neile, et saatke meile nädala jooksul põhjendused, me anname selle oma juristile ja vaatame, mis ta kostab,” lisas ta. “Reaalsus on see, et mina kirjutasin oma teadmise juures alla, et see on ainult sadevesi. Aga kui ta on teistmoodi läinud, siis ütlen, et meid on heauskselt orki tõmmatud.”

Samas märkis Tuisk, et on Merkoga nõus – nagu juba selgus 2020. aasta suvel sademeveetorustikega, on kogu kesklinna projekt aladimensioneeritud ja sellele oleksid pidanud pädevad inimesed ammuilma tähelepanu juhtima.

Saarte Häälele räägiti graniitsillutise aluste kihtide puudustest juba siis, kui sillutist 2019. aasta kevadel maha hakati panema. Näiteks ütles Soomes teedeehitusega tegelev saarlane, et seal “all on kõike vähe” ja Kuressaare liikluskoormusele katend vastu ei pea. Paraku ükski tee-ehitusekspert oma arvamust ses osas oma nime all avaldama ei soostunud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi