Õppuse Agile Liberty raames saabuvad kolmapäeval üheks päevaks Eestisse kaks Ameerika Ühendriikide õhuväe hävitajat F-15E Strike Eagle, mis harjutavad lähiõhutoetuse protseduure õhutulejuhtidega ning õhk-õhk õhuoperatsioonide taktikalist juhtimist sihitajatega.

Harjutused toimuvad Ämari lennubaasi ümbruses ning Saaremaa ja Hiiumaa kohal ning mitte madalamal kui 1500 meetrit, teatas kaitseväe peastaabi pressiesindaja BNS-ile. Õhuvägi loodab kohalike elanike mõistvale suhtumisele.

48. hävitajate tiiba kuuluvate hävitajate alaliseks kodubaasiks on Suurbritannias Lakenheath’is paiknev Briti kuningliku õhuväe baas. Õppuse Agile Liberty ajal paiknevad hävitajad 32. taktikalises lennubaasis Laskis Poolas.

Selliseid õppuseid korraldavad Ameerika Ühendriigid regulaarselt, et hinnata oma valimisolekut ning vajadusel täita ka enda julgeolekukohustusi. Samuti suurendatakse harjutustega NATO liitlaste treenitustaset, mis on vajalik potentsiaalsetele kriisidele reageerimiseks üle maailma.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Balti riikide valitsused on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti Lennundusteenistuse ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi