Uus-Meremaa opositsiooniliider astus teisipäeval terviseprobleemidele viidates ootamatult tagasi, jättas paremtsentristliku Rahvuspartei segadusse enne septembrisse kavandatud valimisi.

Todd Muller ütles teisipäeva hommikul edastatud lühiteates, et lahkub koheselt Rahvuspartei juhi ametist. Ta lisas: “Ma ei ole parim inimene selles ametis.”

51-aastane Muller sai parteijuhiks alles mai lõpus, kuid ta ei ole suutnud tuua muutust küsitlustulemustesse, mis näitavad tugevat toetust peaminister Jacinda Ardernile ja tema Tööparteile enne 19. septembri valimisi.

“(Parteijuhi) roll on raskelt mõjunud mulle ja minu perekonnale ning see on muutunud tervise seisukohast väljakannatamatuks,” ütles Muller.

Muller ei andnud täpsemat teavet oma tervisemurede kohta, kuid ajalehe New Zealand Herald poliitikatoimetaja Audrey Young ütles, et tal oli raskusi toime tulemisega selle kõrge profiiliga rolliga.

Terminit “vaimne tervis” ei ole kasutatud, kuid Mulleril oli (vaimne) kokkuvarisemine ja sellises ulatuses, et ta ei suutnud korraldada isegi erakorralist telekonverentsi, et esitada oma lahkumisavaldus, kirjutas Young.

Radio New Zealand teatas, et Muller oli viimastel päevadel surve kasvades isoleerinud end oma kolleegidest.

Peaminister Ardern edastas oma parimad soovid Mullerile ja tema perekonnale.

Mulleri kolleegid Rahvusparteist, kes kogunevad hiljem teisipäeval, et liidrivahetust arutada, pakkusid toetust.

“Meie mõtted on Toddil ja tema perekonnal sellel raskel ajal,” kirjutas erakonna tähtis liige Barbara Kuriger.

Mulleri võimalikuks mantlipärijaks võib saada tema asetäitja Nikki Kaye, temast konservatiivsem Judith Collins või endine lennufirma Air New Zealand tegevjuht Christopher Luxon.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi