Aafrika Arengupank algatas neljapäeval juurdluse oma presidendi Akinwumi Adesina suhtes, keda süüdistatakse korruptsioonis, teatas institutsiooni juhatus. 

Endise Nigeeria põllumajandusministri Adesina suhtes algatatud juurdlust nõudis USA valitsus ning see tuleb lõpule viia maksimaalselt nelja nädala jooksul, teatas juhatus. Adesina kandideerib augustis taas Arengupanga presidendiks. 

Aprillis esitasid vilepuhujad raporti, milles kirjeldatakse tema väidetavaid süütegusid, sealjuures omastamist, kaasmaalastest nigeerlaste paremat kohtlemist kõrgematel ametikohtadel ning pettuses või korruptsioonis süüdistatud isikute edutamist. 

Hiljuti mõistis üks sisejuurdlus Adesina õigeks. Ta on esimene nigeerlane, kes juhib 56 aasta vanust finantsinstitutsiooni, mis on üks maailma viiest suuremast mitmepoolsest arengupangast. 

Nigeeria on panga suurim osanik ja on väljendanud juhile oma toetust. Teisipäeval esines avaliku toetusavaldusega ka Nigeeria president Muhammadu Buhari.

Adesina kordas Buharile, et süüdistused tema vastu on võimendatud ning et USA üleskutse korraldada uus juurdlus läheb vastuollu panga eeskirjadega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi