Ukraina ootab sel aastal NATO-lt selgust NATO liikmesuse teekaardi küsimuses, ütles Ukraina Euroopaga lõimumise asepeaminister Olga Stefanišõna.

“Loomulikult teame (ja seda kinnitas Mircea Geoană), et tuleb avaldus Gruusiale ja Ukrainale avatud uste kohta. Meie jaoks on märksa tähtsam, et riigid näitaks välja oma strateegilist kannatust, liitlaste strateegilist ustavust,” ütles Stefanišõna esmaspäeval konverentsil “Democracy in action: Zero corruption conference”.

“Ja me loomulikult loodame näha, et NATO riigijuhid annavad oma välisministritele juhised teha samm edasi selguse toomiseks Ukraina NATO teekaardi osas juba detsembris NATO ministrite kohtumisel,” lisas ta.

Asepeaminister märkis, et esialgu ei näe Ukraina selliseks soodsaks sõnastuseks väljavaateid, kuid lisas, et paljud liitlased võitlevad Ukraina NATO liikmesuse eest.

“See on alles tee algus, mida mööda minna. Märksa tähtsam on see, et ukrainlased ja ja Ukraina juhtkond ei taandu oma sõnadest. Me tõepoolest vajame vastuseid ja me tõepoolest tahame näha tippkohtumist, millel Ukraina saab tõepoolest teekaardi,” rõhutas  Stefanišõna.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi