Türgi ei astu Süüria mässuliste viimases kantsis Idlibis pisimatki sammu tagasi, ehkki mitu tema sõjaväeposti on sisse piiratud, ütles president Recep Tayyip Erdoğan kolmapäeval.

“Me ei astu Idlibis pisimatki sammu tagasi, me tõrjume režiimi kindlaksmääratud piiridest välja ja tagame inimeste tagasipöördumise oma kodudesse,” ütles Erdoğan Ankaras oma erakonna parlamendiliikmetele.

Türgil on kokkuleppel Süüria presidendi Bashar al-Assadi peamise toetaja Venemaaga Idlibis 12 vaatluspunkti, kuid mitu neist on sattunud Assadi vägede tule alla.

Ankara teatel on veebruari jooksul surma saanud 17 Türgi sõdurit.

Erdoğan nõudis Süüria režiimilt rünnakute kohest lõpetamist ja hoiatas, et veebruari lõpuks tuleb meil taanduda.

“Aeg, mille me oleme andnud vaatluspostide ümberpiirajatele, hakkab otsa saama,” ütles ta ja lisas, et Türgi päästab oma vaatluspostid “ühel või teisel moel” veebruari lõpuks.

Erdoğani sõnul on suurim probleem praegu see, et Türgi ei saa kasutada õhuruumi Idlibi kohal, sest seda kontrollib Venemaa.

Süüria valitsusväed on viimastel kuudel Vene õhurünnakute toel Idlibi mässuliste alal jõudsalt edasi tunginud.

Süüria armee teatas kolmapäeval riigitelevisioonis, et on viimastel päevadel taastanud kontrolli kümnete alade üle. Nende hulgas on ka Idlibist lõunasse jääv Kafranbeli linn, mis oli üks esimesi Damaskuse vastu mässajaid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi