Euroopa Liit ja Suurbritannia teatasid laupäeval, et Brexiti-kõnelustel püsivad endiselt suured erimeelsused, kuid läbirääkimised kaubandusleppe saavutamiseks järelejäänud napi aja jooksul jätkuvad järgmisel nädalal.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kirjutas pärast telefonivestlust Briti peaministri Boris Johnsoniga Twitteris, et lahkhelid on “suured”, Johnson nimetas neid oma avalduses “märkimisväärseiks”.

Hoolimata hulgast kõnelusvoorudest, sealhulgas kolmapäeval lõppenud kaks nädalat “intensiivseid” kohtumisi, on pooled eri meelt võtmeküsimustes, nagu kalandus ja mehhanismid, mis tagavad ausa konkurentsi Briti ja Euroopa ettevõtete vahel. 

“Mõningaid edusamme on tehtud, kuid suured erimeelsused eelkõige võrdse mänguvälja ja kalanduse osas on jäänud. Meie meeskonnad jätkavad järgmisel nädalal rasket tööd,” säutsus von der Leyen. 

Johnsoni sõnul kogunevad läbirääkimismeeskonnad taas esmaspäeval Londonis, et “kahekordistada jõupingutusi leppe saavutamiseks”, märkis Downing Streeti kõneisik. 

“Peaminister tõi välja, et kuigi viimaste arutelude ajal on tehtud teatud edusamme, püsivad märkimisväärsed lahkhelid paljudes valdkondades, sealhulgas nõndanimetatud võrdse mänguvälja ja kalanduse osas,” lisas ta. 

Mõlemad liidrid lubasid jätkata ka isiklikke kontakte, andes sellega märku poliitiliste jõupingutuste hoogustamisest uue kaubandusleppe tagamisel enne, kui Ühendkuningriigi Brexiti üleminekuperiood 31. detsembril lõpeb. 

Enne seda on vaja ka mitu nädalat ükskõik millise leppe ratifitseerimiseks mõlema asjaosalise poolt ja sellega läheb väga pingeliseks, kui novembri keskpaigaks kokku ei lepita. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi