Etioopia saatis reedel kosmosesse oma esimese satelliidi, mis on märgiline saavutus riigi kosmoseprogrammile ja lõpetab Aafrika kosmosetööstuse viljaka aasta.

Tehiskaaslane ETRSS saadeti teele Hiina kosmodroomilt, kuid kümned Etioopia ja Hiina ametnikud ning teadlased kogunesid selle otseülekannet vaatama Addis Ababa lähedal asuvasse Entoto observatooriumisse.

“Selles saab vundament meie ajaloolisele teekonnale jõukuse poole,” ütles asepeaminsiter Demeke Mekonnen. “See tehnoloogiataristu on oluline, isegi kui see hilineb.”

Satelliidiga hakatakse koguma andmeid Etioopia põllumajanduse, metsanduse ja maavarade kohta ning tahetakse parandada reageerimist üleujutustele ja muudele katastroofidele.

Suurema osa tehiskaaslase kaheksa miljoni dollarisest hinnast kattis Hiina, ütles Etioopia kosmoseprogrammiga seotud ametnik.

See oli tänavu kaheksas Aafrika satelliidi start, mis tähendab, et 2017. aastal püstitatud seitsme stardi rekord tehti üle, ütles Temidayo Oniosun ühendusest Space in Africa, mis jälgib Aafrika kosmoseprogramme.

“Me saame öelda, et 2019 oli Aafrika kosmosetööstusele tema ajaloo parim aasta,” ütles ta.

Etioopiast sai 11. Aafrika riik, mis on orbiidile tehiskaaslase saatnud. Esimene oli 1998. aastal Egiptus.

Kokku on kosmosesse saadetud 41 Aafrika satelliiti. Kõik stardid on toimunud väljaspool Aafrikat.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi