Rootsi keskkonnaaktivist Greta Thunberg palus laupäeval ameeriklasi anda oma hääl demokraatide kandidaadile Joe Bidenile, öeldes, et USA presidendivalimiste tulemus on võtmetähtsusega kliimasoojenemisega võitlemisel.

17-aastane liikumise “Reeded tuleviku nimel” (“Fridays for Future”) asutaja säutsus Twitteris: “Ma ei sekku kunagi parteipoliitikasse. Kuid eelseisvad USA valimised on sellest olulisemad.”

“Kliima seisukohast on see piisavast väga kaugel ja paljud teist toetasid loomulikult teisi kandidaate,” nentis Thunberg.

“Aga, pagana pihta! Organiseeruge ja saatke kõik #Bideni poolt hääletama,” lisas ta.

Bideni vastaskandidaat president Donald Trump eirab hoiatusi kliimasoojenemisest ning on olnud Thunbergi suhtes tõrjuv.

“Greta peab tegelema oma vihaprobleemidega ja minema seejärel sõbraga vana head filmi vaatama. Rahu, Greta, rahu!” säutsus Trump mõnda aega tagasi.

“Ta tundub olema rõõmus noor tüdruk, kellel seisab ees särav ja imeline tulevik,” säutsus Trump taas pärast seda kui Thunberg pöördus ÜRO poole lihtsa, aga raevuka küsimusega “Kuidas te julgete?”

Biden seevastu on Thunbergiga suhelnud ja tema kliimamuutuste vastast võitlust tervitanud.

Möödunud kuul kutsus prestiižikas ajakiri “Scientific American” samuti oma lugejaid 3. novembril peetavatel presidendivalimistel Bideni poolt hääletama. See on esimene kord pea 200 aasta jooksul, mil ajakiri poliitilise seisukoha võttis.

“Mõelge, et hääletate teaduse kaitsmise ja mitte selle hävitamise poolt,” ütlesid toimetajad oma kommentaarides, mille Thunberg koos oma toetusavaldusega edastas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi