Parandamatult haige prantslane, kes kavatses oma surma sotsiaalmeedias üle kanda, teatas laupäeval AFP-le, et keeldub igasugusest toidust ja ravimitest “kuni lõpuni”.

57-aastane Alain Cocq teatas varem, et keeldub alates 5. septembrist igasugusest toidust, joogist ja ravimitest pärast seda, kui Prantsuse president Emmanuel Macron ei andnud talle eutanaasia luba.

Kuid Cocq nõustus palliatiivse raviga pärast rohkem kui kolm päeva toidust ja ravimitest keeldumist, sest valu oli muutunud talumatuks.

“Alates 12. oktoobri keskööst lõpetan igasuguste vedelike, toidu ja ravimite tarbimise, peale valuvaigistite,” teatas ta AFP-le.

“Lähen lõpuni välja.”

Cocq põeb haruldast geneetilist haigust, mille tulemusel kleepuvad ta arterite seinad kokku.

Ta on oma kehva olukorda kasutanud selleks, et juhtida tähelepanu surmale määratud haigete olukorrale Prantsusmaal, kus neil ei ole võimalik oma soovi mööda surra.

Cocq teatas, et kui ta pärast ebaõnnestunud esimest katset palliatiivse raviga nõustus, pidi erakorralise meditsiini meeskond andma talle uuest vedelikku ja toitu, et valuvaigistid toimiks.

Ta ütles, et sai sealt õppetunni.

“Seekord jätan oma soovi kirjalikult…isegi kui ma ühel hetkel soovin meditsiinilist abi, ei tähenda see, et soovin elada.”

“See tähendab, et ma ei suuda kauem kannatusi taluda ning soovin sügavat ja jätkuvat rahustite mõju all olekut,” lausus ta. 

Suremise õigust puudutavad küsimused on juba pikalt olnud Prantsusmaal tundlik teema.

Kõige rohkem ühiskonda polariseeriv oli Vincent Lamberti juhtum, kes jäi pärast 2008. aastal toimunud liiklusõnnetust vegetatiivsesse seisundisse ning suri mullu juulis, kui arstid pärast pikka kohtulahingut ta masinate toest lahti ühendasid.

Juhtum jagas kahte lehte nii riigi kui ka Lamberti pere. Ta vanemad kasutasid tema elushoidmiseks kõiki juriidilisi võimalusi, kuid ta naine ja vennapoeg väitsid, et talle tuleb anda luba surra.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi