Hiina palus kihlatutel lükata edasi 2. veebruarile plaanitud pulmad, sest paljud tahavad abielluda õnnetoova numbrite kombinatsiooniga päeval, kuid riigis levib ohtlik uus koroonaviirus.

Kesk-Hiinast Wuhanist alguse saanud viirus on nõudnud 259 inimelu ja nakkusjuhtumite arv riigis läheneb 12 000-le.

Tänavust 2. veebruari peetakse õnnetoovaks, sest selle arvudest moodustab jada 02022020, mis jääb mõlemat pidi lugedes samaks.

Tsiviilasjade ministeerium soovitas inimestel sellele päevale kavandatud pulmad tühistada ja teistele olukorda selgitada. Võimud peatasid ka abielunõustamised.

Peking, Shanghai ja teised linnad käisid selle kuupäeva välja pulmadeks, kuigi see langeb pühapäevale, mil ametiasutused on tavaliselt suletud.

Hubei provints, mille pealinn on Wuhan, keelab esmaspäevast kõik pulmad.

Võimudel oli soovitusi ja hoiatusi ka matuste kohta.

Nad ärgitasid inimesi pidama lihtsaid ja kiireid matuseid, et paljud inimesed ei koguneks ühte kohta pikaks ajaks. Uude viirusesse surnute surnukehad tuleks tuhastada võimalikult ruttu.

Matjad peaksid viirusesse nakatumise vältimiseks kandma kaitserõivaid ja laskma mõõta oma kehatemperatuuri.

Hiina kehtestas ulatuslikud reisikeelud ja lükkas edasi ka Hiina uusaastapuhkuse lõpu. Viirus tabas riiki keerulisel ajal, sest uusaastapuhkuse raames reisivad paljud hiinlased üle riigi ja ka välismaale.

Koolid ja ülikoolid said käsu peatada õppetundide andmine ning tehased lükkasid töötajate naasmise edasi. Inimestel palutakse vältida suuri rahvahulki.

Hubeis on sisuliselt karantiinis mitu linna ja nende kümned miljonid elanikud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi