Liibanoni mõjuka šiialiikumise Hizbollah liider ütles, et USA relvajõud maksavad Iraani mõjuvõimsa revolutsioonikaardi välisoperatsioonide juhi kindral Qasem Soleimani tapmise eest Ühendriikide droonirünnakus Bagdadis.

“Ameerika armee tappis ta ja maksab selle eest,” hoiatas Hassan Nasrallah televisioonis edastatud kõnes.

Nasrallah rõhutas, et USA baasid, sõjalaevad ja sõjaväelased on kõik “õiglased sihtmärgid” pärast Soleimani tapmist.

“Enesetapuvõitlejad, kes sundisid ameeriklasi meie regioonist minevikus lahkuma, on endiselt siin ja nende arv on suurenenud,” ütles ta.

Ei ole selge, millistele enesetapurünnakutele Nasrallah viitas. 1983. aastal sai Beirutis rünnakus USA merejalaväe kasarmutele surma 241 Ühendriikide sõjaväelast. President Ronald Reagan tõmbas seejärel kõik USA sõjaväelased Liibanonist välja.

Enesetapurünnakud Iraagis 2000-ndatel aastatel avaldasid samuti survet USA vägede lahkumiseks.

Nasrallah esines veidi enne seda, kui Iraagi parlament võttis vastu resolutsiooni, milles kutsuti valitsust tühistama sõjaline kokkulepe Washingtoni ja Bagdadi vahel ning saatma Iraagis äärmusrühmituse Islamiriik vastu võitlevad USA väed riigist välja. USA-l on praegu Iraagis umbes 5200 sõjaväelast.

Hizbollah liider ülistas Soleimani, öeldes, et “tema king on väärt USA presidendi Donald Trumpi ja kõikide Ühendriikide liidrite päid”.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi