Hongkongi liidri Carrie Lami sõnul on tal  kodus hunnik sularaha, sest pärast USA kehtestatud sanktsioone ei ole tal enam pangaarvet.  

USA kehtestas Lamile ja veel neljateiskümnele linna kõrgele ametnikule sanktsioonid, kui Peking jõustas juuni lõpus oma erihaldusterritooriumil karmi julgeolekuseaduse.

Washington külmutas 15 ametiisiku USA varad ja kriminaliseeris nendega Ühendriikides igasugused rahalised tehingud.

Reede õhtul eetrisse läinud usutluses kohalikule ingliskeelsele telekanalile HKIBC väitis Lam, et kasutab sanktsioonide järel “kõigi asjade jaoks sularaha”. 

“Teie ees istub Honkongi erihalduspiirkonna täitevjuht, kelle jaoks ei ole saadaval ühtegi pangateenust,” lausus Lam telekanalile. 

“Mul on kodus hunnik sularaha, valitsus maksab mulle palka sularahas,” lisas ta. 

Lam lisas, et on on “väga auväärne” olla USA valitsuse poolt “põhjendamatult” karistatud ning et ta ei soovi kedagi eemale peletada avalikus teenistuses töötamisest. 

Lam, kelle aastapalk on 5,21 miljonit Hongkongi dollarit (672 000 USA dollarit), on üks maailma kõrgemini tasustatud liidreid. 

Tema avaldused põhjustasid suure elevuse sotsiaalmeedias, kus ühed kasutajad postitasid pilte müntidest oma hoiupõrsastes, teised mõistatasid, kuidas Lami suurt palka tema residentsi transporditakse. 

Lam märkis augustis meediale, et sanktsioonid, mis ei võimalda tal krediitkaarti kasutada, on tekitanud “pisut ebamugavust”. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi