Hongkongi võimud konfiskeerisid 26 tonni smugeldatud haiuimi, mis olid lõigatud kokku enam kui 38 500-lt ohustatud loomalt.

Tegemist on Hongkongi seni suurima konfiskeeritud haiuimede lastiga.

Last avastati kahest konteinerist, mis olid saabunud Ecuadorist. Avastatud salakauba kogus näitab, et nõudlus haiuimede järgi on jätkuvalt kõrge Hiinas, kus seda serveeritakse traditsiooniliselt pulmapidudel, kirjutas AFP.

Hiina erihalduspiirkonna Hongkongi tolliamet avalikustas konfiskeeritud kauba kolmapäeval ning teatas, et tegemist on nende jaoks rekordiga.

Varasem suurim konfiskeeritud haiuimede last oli 3,8 tonni aastal 2019, ütles tolliametnik Danny Cheung.

Enamik uimi rekordilises lastis olid lõigatud ohustatud rebashaidelt ja siidhallhaidelt.

Operatsiooni raames peeti kinni ka üks 57-aastane mees, kuid ta vabastati kautsjoni vastu.

Levinud on hai püüdmine viisil, et temalt lõigatakse uim ja surmavalt vigastatud kala heidetakse tagasi merre. Kuivatatud uimede eest makstakse hästi ning serveeritakse tavaliselt suppides. Haiuimede müük ja tarbimine pole Hongkongis keelatud, kuid selleks on tarvis võimude luba.

Pärast aastaid kestnud kampaaniaid on keskkonnakaitsjatel õnnestunud muuta uime tarbimise Hiina, Macau, Hongkongi ja Taiwani nooremate elanike seas vähem populaarseks. Sellest hoolimata tarbitakse seda jätkuvalt mitmetes suuremates hotellides ja restoranides.

Looduskaitseorganisatsiooni Wild Aid hinnangul tapetakse igal aastal uimede nimel 73 miljonit haid.

Kuigi selle tarbimine Mandri-Hiinas on languses, on haiuim muutunud populaarsemaks Tais, Vietnamis ja Indoneesias.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi