India julgeolekujõud tapsid kolmapäeval Kashmiri sõltumatuse eest võitleva relvarühmituse juhi, teatasid võimuesindajad.

Hizbul Mujahideeni juht Riyaz Naikoo sai surma, kui sõdurid hävitasid kaks maja oru lõunapoolsel küljel Beighporas, ütles Kashmiri politseiülem Vijay Kumar agentuurile Global News Service.

Peamise relvarühmituse juhi surma kinnitasid ka India valitsuse ministrid New Delhis.

Sõdurid ja politsei viisid teisipäeva õhtul ja kolmapäeval läbi majast majja otsingu, kuni võtsid sihikule kaks kodu, kus mässuliste juht end arvatavalt varjas.

Peljates proteste ja vägivalla puhkemist, kui levib uudis Naikoo tabamisest, katkestasid võimud kolmapäeval Kashmiris mobiilside.

Sajad kohalikud kähmlesid politseiga ja loopisid kive, kui neil ei lastud koduküla suunas liikuda.

Kashmir on jagatud India ja Pakistani vahel alates 1947. aastast ning on põhjustanud kahe tuumariigi vahel kaks sõda ning suure hulga konflikte.

Naikoo oli kõige kauem vastu pidanud komandör moslemienamusega regioonis, kus vastuhakud India ülemvõimule on käinud ägedalt alates 1989. aastast, nõudes kümneid tuhandeid inimelusid, peamiselt tsiviilelanike seas.

Naikoo võttis Hizbul Mujahideen’i juhtimise üle pärast seda, kui karismaatiline Burhan Wani 2016. aastal tapeti. Wani surm põhjustas vihaseid proteste, mis viisid enam kui saja inimese surmani.

Endini Kashmiri poltseijuht Shesh Paul Vaid nimetas Naikoo tapmist India jõudude “suureks eduks”.

Mässuliste ja julgeolekujõudude vahel on pidevalt tulevahetusi. Indial on regioonis enam kui 500 000 sõdurit. AFP andmetel on vähemalt 57 võitlejat tänavu tapetud.

New Delhi süüdistab alatihti oma põlisvaenlast Pakistani mässuliste toetamises, kuid Islamabad eitab süüdistusi.

Pärast eelmise aasta augusti, kui India kärpis regiooni poolautonoomset staatust ja tugevdas kontrollimeetmeid, on pinge kasvanud.

Telefoniside, mobiil- ja internetiteenused lõigati ära, enne kui nad järk-järgult taastati

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi