Iraani sõjalaeva tabas mereväeõppustel Omaani lahes eksikombel omade tulistatud rakett, vahejuhtumis sai surma 19 ja vigastada 15 inimest, teatas esmaspäeval riigitelevisioon.

Tugilaeva Konarak tabas pühapäeva pärastlõunal Iraani lõunarannikul Bandar-e Jaskis toimunud õppuste käigus rakett, teatas riigitelevisioon oma võrgulehel. “Laev sai tabamuse harjutussihtmärki kohale toimetades, laeva ja sihtmärgi vahemaa oli ebapiisav.”

Uudisteagentuur Tasnim kirjutas, et Konaraki tulistas Moudge-klassi fregatt Jamaran.

Kannatanud toimetati haiglatesse Sistanis ja Belutšistanis, ütles provintsi ülikoolihaigla juht Mohammad-Mehran Aminifard. Kaks meremeest on intensiivaravis, lisas poolametlik uudisteagentuur ISNA.

Tabamuse saanud laev pukseeriti sadamasse.

Iraani relvajõudude teatel on vahejuhtumi asjaolude väljaselgitamiseks algatatud uurimine. Rahval paluti enne täpsema info avaldamist spekulatsioone vältida.

Konarak on Hollandis ehitatud logistiline tugilaev, mille Iraan ostis enne 1979. aasta islamirevolutsiooni. 447-tonnine Hendijani klassi alus on relvastatud nelja tiibraketiga. Pole teada, kui palju meeskonnaliikmeid laeval viibis.

Iraan ja selle põlisvaenlane USA on viimase aasta jooksul vahetanud lööke seoses vahejuhtumitega Pärsia lahel.

Hiljutisim konflikt oli 15. aprillil, kui Ühendriigid väitsid, et Iraani laevad ahistasid tema mereväe aluseid. USA president Donald Trump säutsus hiljem, et USA merevägi laseb põhja kõik Iraani laevad, mis USA laevasid merel kimbutavad.

Pinged on kasvanud alates 2018. aastast, kui Trump viis Ühendriigid välja Iraani tuumaleppest ja taaskehtestas islamivabariigile karmid sanktsioonid.

Iraani relvajõud tulistasid jaanuaris eksikombel alla Teheranist Kiievi poole suundunud reisilennuki, tappes kõik 176 pardalolnut.

Sõjavägi tunnistas vea üles ja teatas, et Iraani õhutõrje oli kõrgendatud häireseisundis pärast raketirünnakut USA vägesid majutavatele Iraagi sõjaväebaasidele.

Iraani rünnak oli omakorda vastus revolutsioonikaardi mõjuvõimsa kindrali Qasem Soleimani tapmisele USA droonirünnakus Bagdadis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi